„Сат за нашу планету“

У суботу, 25.марта 2017.године, наша школа, која има међународни статус Еко-школе, четврти пут заредом , симболичним окупљањем ђака, наставника и родитеља, дала је допринос акцији светских размера, „Сат за нашу планету“, позивајући на еколошку одговорност.
Музичко-поетско вече је реализовано у наставничкој канцеларији уз светлост свећа. Учествовали су чланови Хора, Рецитаторске секције и талентовани појединци. Звуци етно песама, гитаре, класичне музике, савремених поп и рок песама, показали су да нам електрична енергија и није потребна за дружење, а да сат без исте нашој планети много значи. Присутни су упознати и са историјатом ове акције, као и са подршком која јој се пружа на територији Републике Србије. Вече је употпунила поезија, као и еколошки литерарни радови  којима су ученици учествовали на конкурсу у оквиру школског пројекта «Златиборе, питај Тару».
Порука који су присутни понели након свог, не тако малог доприноса, гласила је: један сат који проводимо у мраку требало би да послужи као подсетник да морамо осигурати одрживу будућност наше планете.